20. júna 2024

2.kolo ICE DREAM – MHK Martin

V druhom kole sme sa na domácej pôde netradične na veľkej ploche Steel arény stretli s MHK Martin.

Do zápasu sme išli s ambíciou pripísať si prvé body v súťaži.

V zostave sa objavili nové hráčky, ktoré posilnili naše rady.

V bránke máme momentálne veľmi kvalitnú  dvojicu brankárok Simona Ležovičová a Natália Kozatchuk. V zápase nastúpili obidve a svoje miesto si zastali viac ako dôstojne.

Meno # SOGA SVS GA SVS_PCT MIN PIM
KOZACHUK, Nataliya 2 21 20 1 95,24 % 30:09 0
LEŽOVIČOVÁ, Simona 1 19 18 1 94,74 % 29:51 0

Prvý krát v našom krátkom pôsobení v lige žien sme hrali na tri útočné formácie a tri obranné dvojice. Naše rady posilnili dievčatá zo Spišskej Novej Vsi, ktorá v tejto sezóne neštartuje v súťaži.

Prvá tretina bola vyrovnaná, oba tímy si vypracovali zopár gólových situácii avšak brankárky boli na svojom mieste a obe si udržali čisté konto.

Prvá tretina skončila výsledkom 0:0

V druhej tretine sme pokračovali v dobrom výkone útoky sa striedali na oboch stranách. Vytvorili sme si zopár gólových príležitostí, ktoré sa nám však nepodarilo premeniť. V 28. minúte sa našim súperkám podarilo skórovať .

Do konca druhej tretiny už gól nepadol.

Do tretej tretiny sme nastúpili s odhodlaním čo najskôr skórovať. V 46. minúte sa po zblokovaní strely dostala do úniku Jana Ujlakiová , ktorej sa podarilo vyrovnať skóre. Bohužiaľ ani daľšie naše pokusy o dobitie súperovej bránky neboli úspešné, aj keď sme k tomu boli veľmi blízko, hlavne strelecký pokus Vanesy Doľákovej, ktorý v poslednej chvíli brankárka Zuziakova vyťahovala už z bránkovej čiary.V priebehu tretej tretiny sa obraz hry zmenil, Martin sa dostal do miernej streleckej prevahy z čoho sa zrodil aj víťazný gól v 53.minúte zápasu. Aj keď sme sa snažili vytvoriť si záverečný tlak a dostať sa k hre bez brankárky, bohužiaľ sme v závere nemali dostatok síl na vyrovnanie.

Zápas sa skončil výsledkom 1:2, aj napriek tesnej prehre môžeme skonštatovať, že sme odohrali veľmi vyrovnaný zápas.

V 3. kole vycestujeme do Zvolena, veríme, že opäť dokážeme odohrať vyrovnaný zápas.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*