20. júna 2024

3.kolo ŽHKm Zvolen – Ice Dream 6:3

 

 

 

V 3.kolo ligy žien sme sa vycestovali za súperkami zo Zvolena.

Opäť nás trápili zranenia a choroby, ktoré preriedili naše rady. Vycestovali sme s dvoma kompletnými päťkami a odhodlaním zabodovať. V bránke nastúpila Simona Ležovičová.

Zápas sa začal vo  svižnom tempe. Družstvo Zvolena nechcelo nechať nič na náhodu, od prvého vhadzovania bolo jasné, že to bude zápas v ktorom nám súperky nič nedarujú.

Aktívne korčuľovali, kombinovali, snažili sa zakončovať z každej pozície. Prvá tretina patrila nášmu súperovi, prehrali sme ju v pomere 4:1, kedy jediný náš gól zaznamenala Laura Lacková.

V úvode druhej tretiny sme inkasovali piaty gól. Mohlo by sa zdať, že zápas bol rozhodnutý, ale naše dievčatá sa nevzdávali, snažili sa aktívne korčuľovať, vytvoriť si príležitosti k zakončeniu. V 32. minúte sa podarilo M. Plencnerovej uniknúť a dostať sa do gólovej príležitosti v ktorej bola faulovaná. Bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré s prehľadom premenila. Do konca druhej tretiny sa už skóre nezmenilo.

Ani v tretej tretine sme zbrane neskladali, chceli sme sa pokúsiť o skorigovanie stavu, čo sa nám aj podarilo. Opäť bodovala skúsená M.Plencnerová. Cítili sme príležitosť  zdramatizovať zápas. Dievčatá mali zopár vyložených príležitosi na skórovanie, ale bohužiaľ potvrdilo sa staré známe “ nedáš dostaneš“.

V závere sa na ľade iskrilo čo viedlo k vylúčeniam na oboch stranách.

https://www.facebook.com/icedreamkosice/videos/275422936628236/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*