20. júna 2024

Nová posila na trénerskom poste

Radi by sme Vám predstavili nášho nového trénera, ktorý sa rozhodol odovzdať svoje skúsenosti našim dievčatám. Veríme, že pod jeho vedením sa budú dievčatá zlepšovať a dosahovať dobré výsledky.

Predstavujeme Vám Mareka Danka v nasledujúcom rozhovore:

IMG_1082

 

Marek je bývalý aktívny hokejista, ktorý je odhodlaný odovzdať svoje skúsenosti našim dievčatám.

Trošku sme ho vyspovedali, aby sme sa o ňom a jeho ambíciách dozvedeli viac.

 

Kedy si s hokejom začínal?

S hokejom som začal pomerne skoro. Keďže som bol veľmi živé dieťa, rodičia vedeli, že moju energiu musím niekde zo seba vydať. Mal som 3 roky, keď ma priviedli na štadión.

 

Povedz nám niečo o tvojej hokejovej kariére

V podstate celý môj hokejový život je spätý s Košicami. Tu som si prešiel cez všetky mládežnícke kategórie, od hokejových tried na ZŠ Škultétyho a potom aj dorasteneckú a juniorskú kategóriu.

Pokračoval som 1.SHL v Trebišove a Bardejove.

 

Na akom poste si hrával?

 

V mládežníckych kategóriách som hrával hlavne na pozícii centra. V mužských striedavo center a krídlo.

 

Aké sú tvoje športové úspechy?

 

Ak za úspechy považuje vyhraté turnaje, tak ich bolo určite viac, ale  najväčší úspech bol Vicemajster Slovenska v extralige juniorov.

IMG_1081

 

Kedy si sa začal pohrávať s myšlienkou na trénovanie?

Asi ako väčšina športovcov, som sa s myšlienkou na trénovanie pohrával hneď po skončení aktívnej hokejovej kariéry, no bohužiaľ okolnosti mi to neumožnili. Tak to chvíľku trvalo.

 

S akou víziou prichádzaš do nášho klubu, v čom vidíš výzvu ako by si chcel dievčatám pomôcť v ich hokejovom raste?

 

Myslím, že by som mohol pomôcť pri budovaní kolektívu, keďže viem ako by mal každý dobrý kolektív fungovať. Samozrejme chcem dievčatám odovzdať moje skúsenosti a hokejové rady, ktoré verím budú prínosom pre celý kolektív. Verím, že ich budem motivovať v ich snažení a spoločnými silami vybudujeme jeden veľmi dobre fungujúci kolektív.

 

Predsa len sa Ťa chcem opýtať prichádzaš do ženského kolektívu, ktorý okrem toho, že je ženský sú tu dievčatá vo veku 14-15 rokov, ale sú tu aj dospelé ženy. Myslíš, že to zvládneš?

 

Určite, je to pre mňa veľká výzva. Som odhodlaný sa s ňou popasovať. Verím, že si s dievčatami k sebe cestu nájdeme a bude to pre aj mňa veľmi dobrá skúsenosť.

 

Aké záľuby máš okrem hokeja?

 

Medzi moje najväčšie záľuby patrí moja rodinka, chalupa, práca na jej zveľaďovaní. Máme dva krásne psy, takže samozrejme aj oni.

IMG_1083

Ďakujem Ti za rozhovor, prajem Ti aby sa Ti medzi nami páčilo a darilo sa tebe ako trénerovi a samozrejme aj celému tímu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*