20. júna 2024

WDT 2015 – 2. turnaj KRYNICA (PL)

Úspešný projekt WDT 2015 pokračoval v predvianočný víkend ďalším, v poradí druhým turnajom v Poľskej Krynici.
Napriek neúčasti maďarského družstva z Budapešti (ktorého zápasy sa odohrajú počas ostatných turnajov v zmysle odsúhlasených pravidiel súťaže), splnil turnaj určený začínajúcim hokejistkám všetky očakávania a organizátorovi MKHL KTH KRYNICA patrí veľké poďakovanie.
Dievčatá vsietili spoločne počas víkendových zápasov dokopy 32 gólov a to je ten najdôležitejší znak toho, že sa zo začínajúcich hokejistiek pomaly stávajú seriózne hokejové hráčky, na ktorých hokejové umenie je už radosť pozerať. Najmladšia účastníčka, iba 11 ročná Kristína Svrčková zo Žiliny si po góle a dvoch asistenciách pripísala na svoje konto prvé bodíky a domov si nesie okrem zlatej medaile aj diplom za najmladšiu účastníčku.
Najlepšou hráčkou turnaja sa stala Barbora Schrédlová zo zmiešaného družstva (ČR + MT), najlepšou obrankyňou Katarína Brosková zo Žiliny. Do „ALL STARS“ tímu sa dostali dievčatá: Eva Mária Moleková (Košice), Emília Lieskovjanska (ČR+MT), Nikola Nemčeková (ŽA), Zuzanna Baran (Krynica) a najlepšia brankárka Dominika Tabačková zo Žiliny. Čelo priebežnej celkovej tabuľky si po druhom turnaji „stráži“ Žilina s 18 timi bodmi pred zmiešaným družstvom Martin + ČR s 11 timi bodmi). Ďalší, tretí turnaj sa bude konať v Žiline (19. – 20.3.2015) a práve Žilinu čaká ťažká obhajoba dvoch predchádzajúcich prvenstiev.

KONEČNÉ PORADIE:

1. Žilina
2. Martin/Dívči hokej
3. Krynica
4. ICE DREAM

 

logo_carousel_slider

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*