16. júla 2024

1.kolo ligy žien ICE DREAM – Popradské líšky

ICE DREAM – Popradské líšky 1:18 (0:4,0:8,1:6)

V nedeľu 9.9.2018 odštartoval nový ročník extraligy žien 2018/19.

Naše dievčatá sa v prvom kole stretli na domácom ľade s favoritkami súťaže Popradskými líškami.

Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave, nezapojili sa naše posily zo Spišskej Novej Vsi a taktiež naša brankárka Katarína Hostovičáková je momentálne mimo tréningového a zápasového procesu zo zdravotných dôvodov. Vypomohla nám skúsená Miroslava Kačúriková.

Dievčatá nastúpili s odhodlaním čo najdlhšie si udržať čisté konto. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi sme s dievčatami z Popradu nehrali odovzdane. Dievčatá zodpovedne plnili svoje úlohy. Veľa sme korčuľovali, napádali, snažili sa čo najviac narúšať zakladanie útokov.

V prvej tretine sme inkasovali 4 góly. Bohužiaľ stáva sa nám, že príde úsek v ktorom nezvládneme svoje úlohy a dostaneme v rýchlom slede viac gólov. Ani v prvej tretine sme sa tomu nevyhli.

Rovnaká situácia sa opakovala aj v druhej tretine, ktorú sme prehrali 0:8.

V tretej tretine sa nám podarilo streliť po nájazde čestný gól. Jeho autorkou bola Vanesa Doľáková.

Napriek tomu sme tretiu tretinu prehrali 1:6

Určite sa pod tento výsledok podpísala aj naša oklieštená zostava. Hoci dievčatá na ľade podávali zodpovedný výkon, ešte stále to nestačí, aby sme dokázali s herne vyspelým súperom odohrať vyrovnaný zápas.

Veríme, žeprvé body v tejto sezóne si pripíšeme  už v nasledujúcom zápase, ktorý odohráme premiérovo vo veľkej hale Steel arény dňa 16.9.2018 o 14:45 proti MHK Martin.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*