1. mája 2024

5.kolo Ice Dream-Šarišanka Prešov 1:8

V piatom kole ligy žien sme na našom ľade privítali favoritky súťaže Šarišanku Prešov.

Prvá tretina vôbec bola z našej strany hlavne o bránení, sporadicky sme sa dostávali do protiútokov, ktoré sme však nedokázali zakončiť. Čo však bolo prekvapujúce, ani našim súperkam sa nedarilo presadiť aj vďaka zodpovednému bráneniu našich dievčat, ale hlavne vďaka vynikajúcemu výkonu brankárky Natálie Kozatchuk. V 6. minúte však ani jej brankárske majstrovstvo nestačilo na ubránenie čistého konta. To však bolo zo strany Šarišanky všetko.

V druhej tretine Šarišanka nechcela nechať nič na náhodu, aktívne útočili čo prinieslo tri góly v našej bráne.

V tomto duchu sa niesla aj tretia tretina, kde sme mali herný výpadok, ktorý súperky nekompromisne potrestali na strelenie troch gólov v priebehu dvoch minút. Samozrejme sme sa nevzdávali, čo viedlo k vsieteniu gólu do bránky súperiek. Skórovala Vanesa Doľáková po asistencii Michaely Mesárošovej. Dve minúty pred koncom zápasu sme inkasovali ešte jeden gól z hokejky súperiek.

Napriek prehre 1:8 môžeme konštatovať, že naše dievčatá podali veľmi dobrý a hlavne obetavý výkon.