29. marca 2024

Play- off štvrťfinálové zápasy

Po ukončení základnej časti sme sa umiestnili na siedmom mieste. Na základe tohto umiestnenia je našim súperom do play off družstvo Šarišanky Prešov.

Zápasy sa odohrali u lepšie umiestneného družstva t.j. v Prešove

1.zápas  Šarišanka Prešov: ICE DREAM  13:1 (2:0,5:1,6:0)

Prvý zápas sme odohrali 18.2.2017. V prestupovom období z nášho družstva odišla na hosťovanie do Šarišanky Prešov jedna z našich hráčok Petronela Sušienková.

V tomto období sme mali aj početné ochorenia, ale to nám nezabránilo vycestovať do nedaľekého Prešova s odhodlaním potrápiť jednoznačné favoritky zápasov.

Od prvého buly bolo jasné, že veľkú úlohu zohraje výkon našej brankárky Kataríny Hostovičákovej. Väčšina stretnutia sa odohrávala v našom obranom pásme. Sústredili sme sa na bránenie s možnosťou prechodu do rýchlych brejkov.

Na rozdiel od predošlých zápasov sme vedeli čo nás čaká, tomu sme prispôsobili aj našu hru. Dôležité bolo ustrážiť najprodukjtívnejšiu hráčku Šarišaniek Petru Jurčovú.

V prvej tretine sme odohrali veľmi vyrovnanú partiu s adeptkami na titul. Po prvej tretine na výsledkovej tabuli svietil výsledok 2:0.

Do druhej tretiny sme nastupovali s odhodlaním udržať čo najdlhšie tento pre nás priaznivý výsledok. Súperky sme vystrašili strelením nášho prvého gólu na 2:1. Gól strelila Laura Lacková, asistovali jej Katarína Drličková a Eva Mária Moleková.Potom bohužiaľ opäť prišla naša slabina, keď väčšinou v druhej tretine príde úsek hry v ktorej inkasujeme zlepené góly. Stalo sa tak aj teraz a nádej na potrápenie nášho súpera sa razom rozplynula. Druhú tretinu sme prehrali v pomere 5:1.

Do tretej tretiny sme nastúpili s cieľom inkasovať čo najmenej gólov a pokúsiť sa korigovať nepriaznivý výsledok.

Bohužiaľ v tretej tretine sme už s fyzickými silami na súpera nestačili a prehrali sme ju v pomere 6:0.

Za najlepšiu hráčku zápasu bola vyhlásená Katarína Drličková

2. zápas Šarišanka Prešov: ICE DREAM 11:0 (3:0, 4:0, 4:0)

V druhom zápase sa opakov scénar z prvého zápasu. Nastúpili sme s desiatimi hráčkami. Opäť sme sa spoliehali na výkon našej brankárky K. Hostovičákovej, ktorá určite nesklamala a podržala naše dievčatá.

V tomto zápase sa nám síce nepodarilo gólovo presadiť, ale vzhľadom na predošlé výsledky proti takto silnému súperovi môžeme konštatovať, že naše hráčky urobili počas prvého roku pôsobenia v extralige žien veľký pokrok.

V tomto zápase bola za najlepšiu hráčku nášho družstva vyhlásená najmladšia z našich hráčok Lea Kanderková

Sériu sme prehrali 2:0

Súťažná sezóna sa pre naše družstvo skončila.