Historické víťazstvo našich dievčat

16. október 2016  sa zapíše do histórie nášho klubu veľkými písmenami.

Podarilo sa nám vyhrať prvý zápas v extra lige žien.

Pre toto víťazstvo sme cestovali do Noweho Targu.

V prvej tretine to na prvé víťazstvo nevyzeralo, prehrávali sme 1:0, nedarila sa nám rozohrávka, ani prechod z obrannej do útočnej tretiny. Dievčatá boli nervózne z čoho pramenili naše chyby, ktoré naše súperky využívali na protiútoky. Tu sa mala možnosť predviesť v bráne naša brankárka Katarína Hostovičáková, ktorá podala veľmi kvalitný výkon.

V druhej tretine sa nám podaril obrat vďaka našim skúseným hráčkam, ktoré zavelili do útoku zo zadných radov.

Prvý gól strelila Petronela Sušienková po prihrávke Kataríny Drličkovej. Ešte v druhej tretine sa nám podarilo dostať sa do vedenia po góle Kláry Borovskej opäť prihrávala Katarína Drličková.

Do tretej tretiny sme vykorčuľovali s odhodlaním nenechať si víťazstvo újsť. Hneď v úvode tretiny nám dvojgólové vedenie zabezpečila najlepšia hráčka na ľade Katarína Drličková.Potom prišlo menšie zaváhanie a opäť to bolo vedenie len o jeden gól.

Záver tretiny patril našim dievčatám, ktoré sa snažili udržať súperky mimo dosahu našej brány, čo sa nám aj darilo.Podarilo sa nám streliť ešte dva góly, ktorých autorkou bola Lucia Petrovičová po prihrávkach Kataríny Drličkovej.

Dievčatám gratulujeme, veríme, že takýchto radostných okamihov zažijeme v tejto sezóne ešte zopár.

Už túto nedeľu 23.10.2016 o 12:00 privítame na našom ľade družstvo MHK Martin.